Pandemi Süresince Bakıcıların Korunması

İşte bakıcıların başkalarına bakarken kendilerine zaman ayırmalarına yardımcı olacak dört ipucu:

  • Kendine iyi bak: Pandemi sırasında demanslı kişilerin bakıcılarının kendi sağlıklarını koruması hayati önem taşır. Başkalarından bir metre uzakta durun, ellerinizi sık sık sabun ve suyla yıkayın ve bunları yüzünüzden uzak tutun, tek kullanımlık bir mendile öksürün veya hapşırın ve evinizdeki sık dokunulan yüzeyleri dezenfekte edin yakınınızın kullandığı hareketlilik ve tıbbi ekipman (tekerlekli sandalyeler, yürüteçler, bastonlar ve tutunma çubukları gibi). Hastalanma ihtimaline karşı yedek bir bakım planı oluşturun.
  • Ruh Sağlığınızı Koruyun: Bakımını üstelendiğiniz insanların uyku zamanını meditasyon yapmak, yoga yapmak, bir günlüğe yazmak, müzik dinlemek veya bir arkadaşınızla konuşmak için kullanarak dikkatinizi kendinize ayırın. Meditasyon ve sakinleştirici çeşitli uygulamalarda mevcuttur.
  • Depresyon Belirtilerini Arayın: Bakıcıların iş yükü fiziksel ve psikolojik bedeli depresyona yol açabilir. Yaygın semptomlar arasında yeme alışkanlıklarında veya uyku düzeninde değişiklik, yorgun hissetme, insanlara veya aktivitelere karşı ilgi kaybı, ajitasyon, öfke ve ölüm veya intihar düşünceleri yer alır. Bunalmış hissediyorsanız ve birkaç gece izin almanız gerekiyorsa, bunu yapın!

Yeni Bildirim Alın!

En uygun iş veya personel için sizinle iletişime geçelim.