COVID-19 Pandemi döneminde çocuk bakıcısı

COVID-19 sırasında bir çocuk bakıcısı işe alırken güvenli olup olmadığını merak edebilirsiniz. İşte dikkate alınması gereken altı ipucu:

  • Bebek bakıcısının sizin evinizde değilken izlemesini beklediğiniz uygulamaların ortak bir listesini oluşturun. Örneğin, alışveriş yaparken veya başkalarının yanında bulunurken kişinin maske taktığından, diğerlerinden 1,5 metre veya daha uzakta durduğundan ve sık sık ellerini yıkadığından emin olun.
  • Bakıcının evinizde uymasını istediğiniz kurallar hakkında konuşun. Bu, banyoyu kullandıktan sonra, yemek hazırlamadan ve yemekten önce ve burnunu temizledikten sonra elleri iyice yıkamayı içermelidir. Aynı zamanda, yüksek temas yüzeylerinin günde en az birkaç kez dezenfekte edilmesini içermelidir.
  • Bir maske politikası belirleyin. Bazı aileler, çocuk bakıcısının evinizde olduğu süre boyunca maske takmasını isteyebilir. Bu durumda, bir tane sağlamak iyi bir fikirdir.
  • Çocuk bakıcısının herhangi bir hastalık belirtisini ifşa etmesine güvenebileceğinizden emin olun. Ayrıca, kendilerini iyi hissetmiyorlarsa iptal etmelerini istediğinizi de bildirin. Ailenizin maruz kalma riskini azaltmaya yardımcı olmak için kendileri (veya evlerindeki biri) kendilerini iyi hissetmiyorsa gelmemeleri çok önemlidir
  • Çocuğunuzu evinizin dışındaki bir bakıcıya göndermeyi tercih ederseniz, orada başka çocuk olup olmayacağını, insanların onları bırakıp almayacağını ve diğer insanların da olup olmayacağını öğrenin.
  • COVID-19'u önlemeye yönelik en gayretli girişimlerin bile başarısız olabileceğini unutmayın. Bebek bakıcınız size koronavirüs testi pozitif çıktığını söylerse, çocuk doktorunuza ulaşmalı ve hemen haber vermelisiniz.

Yeni Bildirim Alın!

En uygun iş veya personel için sizinle iletişime geçelim.