Covid-19 Pandemi Sürecinde Ev Hizmetleri

Pandemi döneminde hiç kimsenin Covid-19 veya diğer zararlı virüslerden arınmış olduğunun garantisi olmasa da size huzur verecek ve daha da önemlisi sizi güvende tutmak için yapabileceğiniz şeyler var.

Süreci olabildiğince stressiz hale getirmek için, şu anki ev temizlik hizmeti için bir personel alırken sormanız gereken

5 soru:

  • Evinize girecek ev hizmetleri personelinin sağlık kontrolleri yapılıyor mu?
  • Temizleyicilerde maskeler ve yeni tek kullanımlık eldivenler gibi diğer koruyucu kişisel ekipman var mı?

Ve eğer öyleyse, evinize geldiklerinde ve çıktıkları zamana kadar onları giyecekler mi?

  • Ev temizleyicileri tek kullanımlık eldivenleri nasıl giyip çıkaracaklarını biliyor mu?

Koruyucu eldivenler, temizlik şirketi çalışanı için önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Uygun şekilde takıldıklarında, çalışanı Covid-19 gibi virüsler dahil olmak üzere tehlikeli maddelere maruz kalmaktan korurlar. Evinize gelen temizlik personelinin nasıl düzgün bir şekilde "giyip çıkaracağını" bildiğini bilmek önemlidir. Bu, eldivenleri giymeden önce herhangi bir yırtık olup olmadığını kontrol etmeyi ve sağlam bir şekilde oturduklarından emin olmayı içerir. Eldivenleri çıkarmak, çapraz kontaminasyona karşı koruma sağlamak için eşit derecede önemlidir ve temizlik görevlisi bunu yaparken uygun tekniği bilmelidir.

  • Temizleyiciler, çamaşırları doğru şekilde değiştirmenin yanı sıra kirli çamaşırları doğru şekilde nasıl kullanacaklarını biliyor mu? Herhangi bir kirletici maddenin havaya salınmasını önlemek için, kirli çamaşırlar ve çarşaflar çalkalanmamalıdır.
  • Temizlik araçları başkalarının evlerinde kullanıldıktan sonra dezenfekte ediliyor mu?

Her ev temizlendiğinde yeni bezler kullanılmıyorsa, ev temizleyicisine yeni satın aldığınız bezleri sağlamayı düşünün.Temizlik bezleri yıkandığında bile kirletici maddeler kalabilir.


Yeni Bildirim Alın!

En uygun iş veya personel için sizinle iletişime geçelim.